Legia Warszawa vs Warta Poznań, wynik spotkania - 2-2

W miniony weekend na Stadionie Miejskim Legii Warszawa im. Marszałka Józefa Piłsudskiego odbył się mecz pomiędzy drużynami Legia Warszawa i Warta Poznań. Spotkanie zakończyło się remisem 2-2, mimo że na przerwę to goście prowadzili 2-1. Emocje sięgały zenitu, a kibice nie mogli oderwać wzroku od boiska. Przeczytaj naszą relację i dowiedz się, co działo się na murawie w tej gorącej konfrontacji Ekstraklasy.

Mecz pomiędzy drużynami: Legia Warszawa (Gospodarz) przeciwko Warta Poznań (Goście)

Legia Warszawa zmierzyła się z Wartą Poznań na Stadionie Miejskim Legii Warszawa im. Marszałka Józefa Piłsudskiego w ramach 16. kolejki Ekstraklasy. Sędzią głównym spotkania był Damian Kos. Mecz odbył się 25 listopada 2023 roku o godzinie 19:00.

Relacja z meczu

Początek meczu należał do gości, którzy już w 7. minucie objęli prowadzenie za sprawą T. Přikryla. Legia Warszawa próbowała odzyskać kontrolę nad grą, ale to Warta Poznań podwójnie powiększyła swoją przewagę, gdy M. Eppel zdobył bramkę w 40. minucie. Na chwilę przed przerwą, Josué zdobył gola dla gospodarzy, zmieniając wynik na 1-2.

Po przerwie Legia Warszawa kontynuowała atakującą grę, a ich wysiłki zostały nagrodzone w 63. minucie, kiedy E. Muçi wyrównał wynik na 2-2, przy asyście B. Kapustki. W miarę jak mecz zbliżał się do końca, napięcie rosło, a obie drużyny walczyły o zwycięstwo. Ostatecznie jednak żadna z nich nie zdołała zdobyć kolejnej bramki, a mecz zakończył się remisem 2-2.

Legia Warszawa zebrała wiele żółtych kartek, w tym Paweł Wszołek, Radovan Pankov, Josué, Bartosz Slisz i Jurgen Çelhaka. Natomiast zawodnicy Warty Poznań również otrzymali żółte kartki: Jakub Bartkowski, Stefan Savić i Adrian Lis. Jednak żadna z drużyn nie została ukarana czerwoną kartką w trakcie meczu.

Wynik remisu 2-2 oznacza, że Legia Warszawa nadal pozostaje w walce o punkty, a ich kolejne mecze przeciwko Aston Villi, Zagłębiu Lubin i Koronie Kielce będą kluczowe dla ich pozycji w lidze. Warta Poznań natomiast zmierzy się w najbliższym czasie z Jagiellonią, dwukrotnie, oraz z Pogonią Szczecin.