Na obiekcie Stadion im. Ernesta Pohla odbył się mecz pomiędzy Gornik Zabrze i Legia Warszawa zakończony wynikiem 1-3

W sobotni wieczór na Stadionie im. Ernesta Pohla odbyło się starcie pomiędzy drużynami Gornik Zabrze i Legia Warszawa, które zakończyło się zwycięstwem gości 3:1. Mecz ten odbył się tydzień temu, 1 kwietnia o godzinie 18:00 w ramach 26. kolejki Ekstraklasy.

Relacja z przebiegu meczu:

Gornik Zabrze podejmował Legię Warszawa na swoim stadionie im. Ernesta Pohla w ramach 26. kolejki Ekstraklasy. Mecz odbył się 1 kwietnia 2024 roku o godzinie 18:00. Sędzią głównym spotkania był Jarosław Przybyl z Polski.

W pierwszej połowie to goście objęli prowadzenie. Tomáš Pekhart strzelił bramkę dla Legii w 42. minucie po asyście Jafaru Elitima, ustalając wynik na 0-1 do przerwy.

W drugiej połowie Gornik Zabrze zdołał wyrównać za sprawą Lawrence'a Ennalego, który pokonał bramkarza rywali w 61. minucie, dając swojej drużynie nadzieję na odwrócenie losów meczu.

Jednak to Legia Warszawa okazała się skuteczniejsza – w 68. minucie Bartosz Kapustka strzelił drugą bramkę dla gości. Sytuacja gospodarzy pogorszyła się po tym, gdy w 77. minucie Ennali otrzymał żółtą kartkę, a ostatecznie to drużyna gości zdobyła kolejne bramki. Josué zapewnił Legii zwycięstwo trafieniem w 75. minucie, a wynik meczu ustalił na 1-3 Marc Gual.

Gospodarze mieli problemy dyscyplinarne, otrzymując żółte kartki: Ennali w 77. minucie. Z kolei w drużynie Legii kartki otrzymali Augustyniak (53'), Pankov (60') oraz Kapuadi (90').

Warto zauważyć, że żadna z drużyn nie otrzymała czerwonych kartek podczas tego spotkania.

Legia Warszawa odniosła zwycięstwo nad Gornikiem Zabrze, zdobywając pełną pulę punktów. Kibice mieli okazję zobaczyć emocjonujące starcie, które zakończyło się sukcesem drużyny gości.

Następne mecze:

Dla Gornika Zabrze kolejne starcia to mecze z Zagłębiem Lubin, Śląskiem Wrocław i Rakowem Częstochowa. Natomiast Legia Warszawa zmierzy się z Rakowem Częstochowa, Śląskiem Wrocław i Stalą Mielec w najbliższych spotkaniach ligowych.