Legia Warszawa vs Pogon Szczecin, wynik meczu: 1-1

W ostatnim spotkaniu ligowym Legia Warszawa podejmowała Pogon Szczecin na Stadionie Miejskim Legii Warszawa im. Marszałka Józefa Piłsudskiego. Mecz zakończył się remisem 1-1, pomimo braku bramek w pierwszej połowie. Po emocjonujących 90 minutach obie drużyny podzieliły się punktami. Spotkanie to odbyło się dwa dni temu, 2 marca 2024 roku o godzinie 19:00, w ramach 23. kolejki Ekstraklasy.

Legia Warszawa Remisuje z Pogonią Szczecin 1-1

Wczorajszy wieczór na Stadionie Miejskim Legii Warszawa im. Marszałka Józefa Piłsudskiego przyniósł zacięty pojedynek pomiędzy miejscową Legią a drużyną Pogoni Szczecin. Obie ekipy zaprezentowały wysoki poziom futbolu, co sprawiło, że kibice nie mogli oderwać wzroku od boiska.

Mecz rozpoczął się o godzinie 19:00 w ramach 23. kolejki Ekstraklasy. Sędzią głównym spotkania był Piotr Lasyk z Polski, który skrupulatnie egzekwował przepisy gry.

Pierwsza połowa nie przyniosła bramek, ale zawodnicy obu drużyn stworzyli wiele groźnych sytuacji pod bramkami rywali. Atmosfera na stadionie była gorąca, a kibice dopingowali swoje zespoły przez cały mecz.

Druga połowa okazała się bardziej emocjonująca. To Legia Warszawa jako pierwsza objęła prowadzenie. W 49. minucie P. Wszołek strzelił pięknego gola po asyście Josuém, otwierając wynik spotkania.

Jednak radość gospodarzy nie trwała długo, bo już dziesięć minut później Pogoń Szczecin odpowiedziała. E. Koulouris ustalił wynik meczu na 1-1, wykorzystując podanie od K. Grosickiego.

Obie drużyny miały szanse na zdobycie kolejnych bramek, ale ostatecznie mecz zakończył się remisem 1-1. Napięta końcówka spotkania zaowocowała dwiema żółtymi kartkami dla gospodarzy (Josué, Tomáš Pekhart) oraz dwiema dla gości (Linus Wahlqvist, Leonardo Koutris).

Mimo zażartej walki na boisku, żadna z drużyn nie zdołała zdobyć zwycięskiego gola. Legia Warszawa zmierzy się teraz w kolejnych meczach z Widzewem Łódź, Piastem Gliwice oraz Górnikiem Zabrze. Pogoń Szczecin natomiast czekają starcia z Zagłębiem Lubin, Koroną Kielce oraz Cracovią Kraków.