Na stadionie Enea Stadion dnia 2024-05-12 15:30 miał miejsce mecz Lech Poznan kontra Legia Warszawa zakończony wynikiem 1-2

Emocjonujące spotkanie na szczycie Ekstraklasy rozegrane na Enea Stadionie w Poznaniu, gdzie miejscowy Lech zmierzył się z Legią Warszawa, dostarczyło kibicom wielu wrażeń. W ramach 32. kolejki, w niedzielne popołudnie, zespoły stoczyły zaciętą batalię o kluczowe punkty na finiszu sezonu. Mimo początkowej przewagi Legii, która do przerwy prowadziła 2-0, Lech nie poddał się bez walki, zdoławszy zdobyć bramkę w drugiej połowie. Ostatecznie jednak to goście z Warszawy opuścili boisko jako zwycięzcy, utrzymując wynik 2-1 do końcowego gwizdka sędziego.

Relacja z meczu piłki nożnej: Lech Poznań - Legia Warszawa

Dzisiaj na Enea Stadion w Poznaniu odbył się zacięty mecz pomiędzy drużynami Lech Poznań i Legia Warszawa, które rywalizowały w ramach 32. kolejki Ekstraklasy.

Gospodarze rozpoczęli mecz ambitnie, ale to goście z Warszawy jako pierwsi wpisali się na listę strzelców. W 14. minucie Josué zdobył bramkę, dając Legii prowadzenie 1-0.

Nie minęła nawet minuta, a Legia ponownie zachwiała bramką Lecha. Miha Blažič podwyższył wynik na 2-0 już w 15. minucie, sprawiając, że zadanie dla gospodarzy stało się jeszcze trudniejsze.

Przed przerwą Legia Warszawa nie zwalniała tempa. W 45. minucie Bartosz Salamon ustalił wynik na 3-0, co przyprawiło kibiców Lecha o gorycz porażki na swoim stadionie.

Po zmianie stron gospodarze postanowili zawalczyć o odrobienie strat. W 83. minucie to Joel Pereira zdobył bramkę dla Lecha Poznań, zmniejszając wynik do 1-3. Niestety, na więcej zabrakło już czasu.

Wyróżnieni został Nika Kvekveskiri, który asystował przy bramce Pereiry.

W trakcie meczu arbiter, Szymon Marciniak, rozdał kilka żółtych kartek. W drużynie gospodarzy upomnienia otrzymali Barry Douglas (13'), Elias Andersson (66') oraz Bartosz Salamon (88'). Z kolei w zespole Legii żółte kartki zobaczyli Yuri Ribeiro (55') i Artur Jędrzejczyk (64').

Niestety, informacje dotyczące ewentualnych czerwonych kartek nie zostały przekazane.

Lech Poznań w kolejnych meczach zmierzy się z Widzewem Łódź, Koroną Kielce i Wartą Poznań, natomiast Legia Warszawa będzie rywalizowała z Zagłębiem Lubin.